Design a technologie eneloop

Poznejte rozdíly mezi baterií eneloop a běžnými bateriemi

Vzhled baterie eneloop

Mizuta Kazuhisa, designér

Pro život a planetu. Vzhled Ene-Loop vychází z výše uvedené koncepce.

Při navrhování vzhledu baterie jsme kladli důraz na to, abychom zákazníkům předali žádoucí sdělení. V případě Ene-Loop nám šlo o prezentaci koncepce a nové technologie.

1. Koncepční stránka: Na základě motta „Pro život a planetu“ prosazujeme nový životní styl spočívající ve vícenásobném používání baterií místo jejich vyhazování.

2. Technická stránka: Díky technologii jsou zcela jiné než dřívější dobíjecí baterie – jsou příhodné a dochází u nich jen k velmi malému samovolnému vybíjení.Pro život a planetuKlíčovými prvky, které nám posloužily k převedení těchto dvou sdělení do vizuální podoby výrobku, byly barva, tvar a jednoduchost.


Barvy a tvary v koncepci: Bílá jako základní barva Ene-Loop představuje světlo coby výraz krás života. Modrá, která se objevuje v logu, připomíná oceán a vodu, ale také Zemi. Grafické provedení loga má vyjadřovat šetrnost a inovaci na základě jednoduché premisy, že Země je kulatá, tak, aby celá koncepce byla ještě srozumitelnější.


Proč byla naším cílem jednoduchost? Jak už bylo řečeno, cílem grafického provedení Ene-Loop bylo předat vizuální sdělení. To znamená vytvořit kult, značku. Jsme přesvědčeni, že vytvořením jednoduchého a čistého designu, který je prostý všech zbytečností, můžeme předat naše sdělení účinnější vizuální cestou.


Baterie eneloop je na celém světě obdivována kvůli své technologii a designu, jednoznačně se odlišuje od ostatních baterií a stala se kultovním výrobkem.


 Mizuta Kazuhisa

eneloop_info.jpg

eneloop_srovnani.jpg

eneloop_tabulka.jpg